APOSTOLAT "MARGARETKA" - Parafia Świętego Stanisława BM, Łodygowice Górne

Idź do spisu treści

Menu główne:

Ogłoszenia
 
 
 
APOSTOLAT "MARGARETKA"
 
 
 

APOSTOLAT „MARGARETKA”

W naszej parafii powstaje apostolat „Margaretka”. Podstawą i obowiązkiem Apostolatu Margaretka jest wieczyste wsparcie modlitewne osób konsekrowanych, czyli kapłanów i sióstr zakonnych. Jest to apostolat modlitwy zatwierdzony przez Kościół i w diecezjach są wyznaczeni przez księdza biskupa kapłani, do opieki nad Margaretkami.

Margaretka składa się z 7 siedmiu płatków – tylu, ile jest dni w tygodniu. Tworzymy jedną Margaretkę dla jednego kapłana lub jednej siostry zakonnej. Margaretkę tworzymy z siedmiu chętnych osób do wieczystego zobowiązania modlitewnego w wyznaczony jeden dzień tygodnia. Jest to krótka modlitwa w intencji danego kapłana, siostry zakonnej, którą mamy na obrazku oraz trzeba jeszcze odmówić koronkę Królowej Pokoju, czyli Skład Apostolski, Ojcze Nasz, Zdrowaś Mario i Chwała Ojcu 7 razy. Jest to obowiązująca wersja podstawowa.
Można również w wersji rozszerzonej dodać:
-przy pierwszych trzech trójkach: Ojcze Nasz, Zdrowaś Mario i Chwała Ojcu, odmawiać w intencji zwycięstwa Maryi w posłudze danego kapłana,
-trzy następne trójki o pokonanie szatana,
-siódmą trójkę za tryumf Niepokalanego Serca Maryi i pokój na świecie.

Będą przygotowane karteczki z tymi intencjami również dla tych Margaretek, które już się modlą, bo mamy już 9 Margaretek za:
1) ks. Romana Dziadosza
2) ks. Bogusława Kaletę
3) ks. Pawła Nowaka
4) ks. Pawła Rojczyka
5) ks. Jacka Wróbla
6) ks. Stanisława Fabra
7) ks. Edwarda Loranca
8) ks. Antoniego Kanię
9) ks. Andrzeja Loranca.

Margaretki są mieszane to oznacza, że członkami mogą być starsi i młodzi, kobiety i mężczyźni. Tydzień ma siedem dni, więc może będą chętni, którzy będą chcieli odmawiać koronkę za jednego, dwóch, a nawet siedmiu kapłanów – codziennie za innego kapłana.
Chcielibyśmy, aby na początek każdy z kapłanów i sióstr zakonnych z naszej parafii miał swoją Margaretkę, a potem będziemy robić następne, aby każdy kapłan miał całe bukiety Margaretek. W każdy dzień będą otoczeni naszymi modlitwami, które zanosimy Niepokalanemu Sercu Maryi. Podsumowując: Margaretkę robimy raz, bo jest to wieczyste zobowiązanie modlitewne. Jeżeli umrze kapłan, modlimy się dalej, bo jego dusza po śmierci może potrzebować naszych modlitw. Osoby chętne do modlitwy za kapłanów mogą między sąsiadami czy w rodzinach zakładać Margaretki lub wrzucić kartkę z imieniem i nazwiskiem do specjalnego pojemnika, który niedługo pojawi się i potem chętni będą mogli odebrać w zakrystii blankiet Margaretki z wyznaczonym dniem tygodnia i za którego kapłana będą się modlić.

Jeżeli ktoś będzie chciał to za jednorazowy koszt około 6 złotych może uzyskać cały komplet, czyli blankiet Margaretki, obrazek z modlitwą i poświęconą koronkę Matki Bożej Pokoju, czyli 7x3 paciorki. Tą informację proszę zaznaczać na kartce lub zgłosić w zakrystii.

Margaretki tworzone są za osoby konsekrowane, które trwają w kapłaństwie. Nie tworzymy Margaretek za kapłanów, którzy porzucili kapłaństwo. Oczywiście indywidualnie można się za nich modlić. Członkowie Margaretek modlą się osobno – każdy w swoim domu. Nie ma żadnych dodatkowych spotkań w kościele. Owszem centrum apostolatu Margaretka organizuje dla chętnych w kraju różne rekolekcje, spotkania i pielgrzymki, jeżeli będą chętni to oczywiście także u nas, możemy robić adoracje lub spotkania modlitewne, ale nie są wymagane. Uroczyste rozpoczęcie w naszej parafii Ruchu Modlitewnego „Margaretka” z aktem zawierzenia apostolatu Niepokalanego Serca Maryi będzie na Mszy Świętej 8 grudnia w sobotę o godzinie 12:00 – w święto Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, na które zapraszamy wszystkich parafian, a szczególnie Margeretki. 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego